Учиться никогда не поздно!Учиться никогда не поздно!Учиться никогда не поздно!Учиться никогда не поздно!Учиться никогда не поздно!

среда, 6 мая 2015 г.


Пам'ять робить нас сильнішими

6 травня 2015 року в Саратській районній бібліотеці мешканці  селища Сарата    стали учасниками історичного огляду « Міфи Великої Війни» підготовленого  Центральною районною бібліотекою спільно із Саратським районним історико-краєзнавчим музеєм, присвячений  Дню пам’яті та примирення.
Протягом попередніх 24 років незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським/російським зразком.
 Святкування за цим (пост)радянським зразком не відповідали історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, призводили до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни, закріплювали в свідомості культ війни.
Цього року  вперше 8 травня — день капітуляції нацистської Німеччини —  на офіційному рівні за європейською традицією став Днем пам’яті та примирення. Відповідний Указ Президент України підписав 24 березня 2015 р.
Новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги включає в себе:
- переосмислення подій ІІ світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;
- рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін);
- перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову святкування на користь вшанування.
З минулого року Україна вшановує пам’ять полеглих у Другій світовій війні під європейським та традиційним українським символом — квіткою маку.
З нагоди 70-тої річниці перемоги над нацизмом стартував проект "Маки Пам’яті": національні заходи проходять під гаслом "1939—1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо".
Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
На заході присвяченому цій славній даті в історії людства,  було показано з історичної точки зору, чому Україна відходить від радянських схем святкування подій.
Було зазначено, що в минулому році ми усі побачили, що міф про вітчизняну війну, про радянську війну став не просто інструментом пропаганди - він став інструментом війни проти України. Саме тому нам потрібно говорити правду про ту війну - правду, яка зробить нас вільними .
Ведучі заходу В.П.Парфута та Л.М.Клим розкрили деякі міфи радянської пропаганди в Другій світовій війні. Розповідь супроводжувалась демонстрацією великої кількості рідкісних фотографій, карт та таблиць. Використовувались відеоролики, підготовлені Українським інститутом національної пам'яті  до  Дняпам’яті та примирення.
З великою шаною  учасники зустрічі говорили про наших земляків, які приймали участь у другій світовій війні, і тих, хто полягли на полях війни, і тих, хто залишився живими і повернувся до дому. Нажаль, час  бере своє. Зараз в районі живих учасників бойових дій залишилось 11 чоловік. В селищі Сарата ми із вдячністю, гордістю  і  повагою вітаємо ветеранів: Олексія Юхимовича Прокоф’єва, Зіновія Васильовича Сочинського, Олександра Сергійовича Третьякова, Степана Михайловича Медведського.
Розчулена, учасниця заходу Гончарова Наталія, завідуюча Надеждинською сільською бібліотекою   прочитала новий свій вірш, що написаний до 70-річчя Перемоги .
Пам'ять робить нас сильнішими. Ми пам'ятаємо, що агресора вдалося перемогти тоді, коли всі нації об'єднали свої зусилля і зупинили його, а не намагалися потурати йому. І ми пам'ятаємо, що будь-який агресор, яким би сильним він не виглядав - програє проти тих, хто захищає свою землю.




Комментариев нет:

Отправить комментарий